DEVAM EDEN BİR ANKET UYGULAMAMIZ YOKTUR

Haliliye Belediyesi Basin Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü yaptığı yazılı basın açıklaması ile Haliliye İlçesi’nde Haliliye Belediyesi’nin ismi kullanılarak yapılan bir anket hakkında uyarıda bulundu.  


İlçe sınırlarında bazı anketörlerin vatandaşlara kişisel bilgileri de sorgulayan bir anketle, sorular ilettiği ve vatandaşlara bu anketin Haliliye Belediyesi’nin anket çalışması olduğu bilgisinin verildiğinin belirtildiği açıklamada; bu durumun tamamen gerçek dışı olduğu, Haliliye Belediyesi’nde her hangi bir birimin böyle bir anket çalışması yürütmediğinin altı çizildi. 

Anketin Haliliye Belediyesi’nin sosyal çalışmalarına ait olmadığının vurgulandığı açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi: 

“Haliliye Belediyesi’nin devam eden her hangi bir anket çalışması bulunmamaktadır. Kurumumuz yaptığı veya yapacak olduğu her  türlü çalışmayı, basın açıklamaları aracılığıyla kamuoyu ile paylaşmakta, basın yayın araçları vasıtası ile bilgilendirmede bulunmaktadır. Ayrıca, Haliliye Belediyesi’nin online adresi olan www.haliliye.bel.tr internet adresinden ve yine bu siteden edinilebilecek sosyal ağlarımızdan benzer uygulamalarımız duyurulmaktadır. Kişisel bilgilerin sorgulanarak kayıt altına alındığı, belediyemizce yapıldığı iddia edilen bu gibi anket uygulamalarına yanıt verilmemesi rica olunur. Haliliye Belediyesi’nin uygulamaya koyduğu anket çalışmaları hakkında “444 22 63” nolu beyaz masa hattından bilgi alınabilir.” 

Eklenme Tarihi: 03.01.2015 09:18

×