BAŞKAN DEMİRKOL ‘’HEP BİR ADIM ÖTEYE ADIM ATILACAK’’

Haliliye Belediye Meclisi, 2015 yılının Ocak Ayı oturumunun 1.  Ve 2. Birleşimi gerçekleştirdi.  Ocak ayının ilk toplantısında belediye meclis üyeleri arasından, belediyenin 2014 yılı bütçesini denetleyecek denetim komisyonu seçimi yapıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda yapılan meclis toplantısına Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol başkanlık yaptı. Açılış ve yoklamanın yapılmasının ardından başlayan 1. Birleşimde Meclis üyeleri tarafından verilen yazılı ve sözlü öneriler alındı. 

Meclise 5 yazılı 5 sözlü önerge verildi. Önergelerin meclis gündemine alınması oy çokluğu ile kabul edildi. Önergelerde ise Devteşti Mahallesinde altyapı çalışmalarının tamamlanması, boşanma ve kadına şiddet konularının araştırılarak rapor haline getirilmesi, Göbeklitepe ve Haliliye’nin tanıtımı için meclis komisyonunun çalışma yapması konusunda önergeler verildi.


Meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Başkan Fevzi Demirkol, ‘’ 2015 yılının ilk toplantısında bir arada bulunduğumuz için sağlıkla sıhhatle bir arada bulunduğumuz için Cenab-ı Hakka şükrediyoruz.  2015 yılında çalışmalarımızın daha ileri noktalara gideceğini ve meclisimizin Haliliye bölgesindeki insanlara daha faydalı, daha dokunacağı hizmetlerde bulunacağı temennisi ile hepiniz hoş geldiniz’’ Dedi.

2014 yılını geride bıraktıklarını anımsatan Başkan Demirkol, açıklamalarının devamında ise şu ifadelere yer verdi ; ‘’. 2014 yılında 30 Mart tarihinden bu yana gerekli çalışmalarımızı yaptık. Bu çalışmalarımızda iyi noktada olduğumuzu insanlarımıza hizmet noktasında iyi noktada olduk.

2015 Şubat ayında Ocak ayından daha iyi olmamız lazım her gün kendimizle yarış halinde olacağız. Yüce meclisimizin de desteği ile meclisteki arkadaşlarımızın çalışması ve yol gösterici olması ile biz bu hedefimizi inşallah her ay kendimizi yenilemek ve her ay kendi hedefimizi bir adım daha öteye koymak için çalışmalarda bulunacağız’’

Açılış konuşmasının ardından 5393 Sayılı Belediye Kanunun 25. Maddesi gereği Belediyenin 2014 yılı gelir gider ve bunlara ait hesapların denetimi için belediye meclis üyeleri arasından denetim komisyonu seçimi yapıldı.   Denetim komisyonuna ; Meclis Üyeleri Abdulrahman Beyaz, Mehmet Erol ve Ali Doğan seçildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Ocak ayı 1. Birleşimi sona erdi. 6 Ocak Salı günü gerçekleştirilen 2. Bileşime Meclis Başkan Vekili Abdurrahman Beyaz başkanlık yaptı.  2. Bileşimde başkanlık tekliflerinde imar planlama 2015 yılı ücret tarifesi görüşülerek oy çokluğu ile Plan Bütçe Komisyonuna sevk edildi.  Başkanlık tekliflerinin ardından; İnsan Hakları Komisyon raporu, Sağlık ve Madde Bağımlılığı ile mücadele, Kadın ve Aile Komisyonu, Eğitim Kültür ve gençlik komisyonu raporları görüşüldü.

 

 

 

Eklenme Tarihi: 06.01.2015 11:30

×