HALİLİYE BELEDİYESİ 4 MAHALLEDE ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Haliliye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, bakım ve onarım çalışmaları kapsamında Ahmet Yesevi, Bağlarbaşı, Yavuz Selim Mahallelerinde yolları onarırken, Karşıyaka Mahallesinde yol açma çalışmalarıyla ulaşım ağını genişletiyor.

Fen İşleri Müdürlüğü, ilçe genelindeki asfalt, sathi kaplama, stabilize, kilitli beton parke döşeme, yol açma, yapım, bakım ve onarım çalışmalarını hummalı bir şekilde devam ettiriyor.

Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatlarıyla merkez ve kırsal mahallelerde çalışmalarını yürüten Fen İşleri Müdürlüğü, bir yandan ilçenin yol ağını genişletiyor bir yandan da mevcut yollardaki bakım ve onarımı çalışmaları ile mahallelerin çehresini değiştiriyor. Bu kapsamda; deforme olmuş yolları onaran ekipler, Ahmet Yesevi, Bağlarbaşı ve Yavuz Selim Mahallelerinde kilitli beton parke taşlarıyla yeniledikleri yolları hizmete sunuyor. Kısa süre içerisinde tamamlanan yol çalışmalarıyla mevcut yollar konforlu hale geliyor. Ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştıran yol çalışmaları, Karşıyaka Mahallesinde ise ulaşım ağını genişleten yol açma çalışmalarıyla devam ediyor. Yerleşimin olduğu ve ihtiyaç dahilinde yapılan incelemelerin ardından Karşıyaka Mahallesinde yeni yol açma çalışmalarına başlayan ekipler, kısa süre içerisinde çalışmaları tamamlamayı hedefliyor.

Ekiplerin özverisiyle devam eden çalışmalar için Başkan Mehmet Canpolat’a teşekkür eden Karşıyaka Mahalle Muhtarı Hadi Taştan ise, “Şu anda Haliliye Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü mahallemizde eksik olan yolların altyapısını yapıyor. Bazılarını bitirdi, parke taşları yapıldı. Bu çalışmalardan dolayı Haliliye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat ve ekibine, şahsım ve mahallem adına çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun, başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; merkez ve kırsal mahallelerde hummalı üstyapı çalışmalarının periyodik olarak devam edeceği belirtildi.

Eklenme Tarihi: 01.12.2023 14:45

×