HALİLİYE’DE UZMAN PSİKOLOGLAR EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Haliliye Belediyesi Psikolojik Destek Birimi, kırsal mahallelerde gerçekleştirdiği eğitimlerle vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

Haliliye Belediyesi, Ahmet Yesevi  Milletevinde hizmet veren Psikolojik Destek Birimi ile her kesimde desteğini sürdürüyor.

Uzman psikologlar gerçekleştirdikleri hane ziyaretleriyle birebir vatandaşlarla temasını devam ettirirken, gençler ise kariyer danışmanlığı hizmetinden faydalanmak için Haliliye Belediyesini tercih ediyor. Başta aile ve çocuk iletişimi olmak üzere düzenlenen çeşitli seminerler ile vatandaşların yanında olan psikologlar, miniklerle bir araya gelmeye de devam ediyor. Merkez ve kırsal mahallelerde periyodik olarak çocuklarla buluşan psikologlar, çeşitli etkinlik ve oyunlar ile miniklere keyifli zaman geçirecekleri alan sunuyor. Bu kapsamda Güçlü Kırsal Mahallesinde çocuklarla bir araya gelen ekipler, çocuk hakları üzerine verdiği teorik eğitimin ardından oyunlar ile çocukları doyasıya eğlendirdi. Kadınlarla da bir araya gelen psikologlar, çocuk ve aile içi iletişimi üzerine konuşma gerçekleştirdi. Annelerin sorularının yanıtlanmasıyla sona eren programa, yoğun ilgi gösterildi.

Haliliye Belediyesi tarafından yapılan açıklamada ise; Psikolojik Destek Biriminden faydalanmak isteyen vatandaşların Ahmet Yesevi Milletevine başvurmaları gerektiği veya 444 22 63 numaralı İletişim Merkezi aracılığıyla detaylı bilgi alabilecekleri ifade edildi.

Eklenme Tarihi: 22.12.2023 15:19

×